Blog

zdravá a krásna fasáda

Zdravá a krásna fasáda

Možno máte takú budovu vo svojom okolí aj vy. Zo začiatku nadchýnala svojou krásou, živými farbami a v panoráme prostredia priam žiarila. No po čase sa do nej zahryzol zub času a táto budova vybledla. Získala nezdravý nádych. Usadila sa na nej špina, plesne a iné mikroorganizmy. No a ak v takejto budove dokonca bývate, je na čase s tým niečo robiť. Riešením môže byť umývanie a maľovanie fasád.

Keď budova prehráva svoj boj

Aj keď verejné budovy či rodinné domy časom vyzerajú horšie už na prvý pohľad, pod povrchom je to často hotová katastrofa. Problémom sú plesne a iné mikroorganizmy, ktoré nielen že nepriaznivo vplývajú na vzhľad vášho rodinného domu či inej nehnuteľnosti, ale z nej robia aj nezdravé miesto na život. Neustála vlhkosť, dážď a ďalšie poveternostné podmienky prajú riasam a plesniam a tieto mikroorganizmy potom na fasáde vašej budovy prekvitajú. Medzi ostatné príčiny vzniku plesní môžeme zaradiť nesprávne prevedenie fasády, omietky s vyššou nasiakavosťou či prašné prostredie a blízkosť stromov a inej zelene.

Výsledkom je potom to, že netrpí iba spomínaný vzhľad budovy, napríklad aj opadávaným fasády, ale trpíte aj vy a vaši blízki – vznikajú alergény, prostredie je zo zdravotného hľadiska čoraz menej vyhovujúce, môžu vás trápiť choroby a iné zdravotné problémy. Okrem toho sa výrazne zhoršuje životnosť fasády, nastáva jej degradácia, čo ešte viac umocní problémy so vzhľadom a stavom budovy.
„No dobre, aké je ale riešenie?“, poviete si.

Umývanie a maľovanie fasád

Riešením je pravidelná starostlivosť o fasádu, jej umývanie a maľovanie. Takáto „očista“ fasády potom zapríčiní odstránenie nežiaducich organizmov a vášmu rodinnému domu či inej budove opäť dodá chýbajúci šmrnc.

Zväčša sa volia prostriedky, ktoré mikroorganizmy zahubia a následne sa fasáda natiera ochrannými nátermi, ktoré už poskytujú vyššiu ochranu pred opätovnými nepríjemnosťami s plesňami. Existuje hneď niekoľko metód umývania a náteru fasád, v našej spoločnosti však tieto služby vykonávame iba pomocou vysokozdvižných plošín. Vieme tak pracovať kvalitnejšie, rýchlejšie a efektívnejšie. Vašu fasádu navyše dokonale ochránime, a to nielen za pomoci overených prostriedkov, farieb a náterov, ale aj vďaka používaniu šetrných horúcovodnýchwapiek pracujúcich pod nízkym tlakom.

Aj keď je stav fasády na prvý pohľad naozaj zlý, nezúfajte! Na všetko existuje riešenie a umývanie a maľovanie fasád je presne tým, čo vašej budove pomôže dosiahnuť zašlú slávu.

English Magyar