Blog

umývanie a nátery fasád

Umývanie a nátery fasád

Údržba fasád je dôležitou súčasťou udržiavania estetiky a hodnoty budov. Najefektívnejší spôsob udržiavania fasád je pravidelné umývanie a nátery. V nasledujúcom článku sa budeme venovať výhodám a technikám umývania fasád, a taktiež sa pozrieme na to, ako nátery môžu prispieť k zlepšeniu vzhľadu a trvanlivosti fasád.

umývanie a nátery fasád obrázok

Výhody umývania fasád

Pravidelné umývanie fasád má mnoho výhod. Najdôležitejšou je, že umývanie odstraňuje nečistoty a škodlivé látky, ktoré môžu poškodiť povrch fasády. Nečistoty ako napríklad prach, sa na fasáde môžu hromadiť a spôsobiť, že povrch bude znečistený a tmavý. Umývanie tieto nečistoty odstráni a zlepší vzhľad fasády.

Okrem estetických výhod má umývanie aj výhody pre zdravie a trvanlivosť fasády. Nečistoty, ako napríklad riasy a plesne, môžu byť škodlivé pre zdravie ľudí, ktorí sú v blízkosti budovy. Okrem toho môžu tieto látky poškodiť samotný povrch fasády a spôsobiť, že bude menej trvanlivá.

umývanie fasády

Techniky umývania fasád

Existuje niekoľko techník umývania fasád. Najbežnejšou technikou je použitie vysokotlakových čističov. Tieto prístroje sú schopné odstrániť aj tie najväčšie nečistoty a riasy. Okrem toho je možné použiť aj chemické rozpúšťadlá, ktoré pomôžu odstrániť nečistoty, ktoré sa nedajú odstrániť vysokotlakovým prístrojom. Pri použití chemikálií je dôležité dodržiavať bezpečnostné opatrenia a používať ich v súlade s návodom výrobcu.

Nátery na fasády

Okrem umývania fasád môže byť v niektorých prípadoch potrebné použiť aj nátery. Nátery môžu zlepšiť vzhľad fasády a zároveň poskytnúť ochranu pred škodlivými látkami a poveternostnými podmienkami. Existuje mnoho typov náterov, ktoré sa používajú na fasády. Každý typ náteru má svoje vlastnosti a výhody.

Jedným z najbežnejších typov náterov na fasády je silikátový náter. Tento typ náteru je vyrobený z vody a kremičitanov a je vhodný na použitie na betónové a tehlové povrchy. Silikátové nátery majú veľmi dobrú priľnavosť k povrchu a zároveň umožňujú dýchanie povrchu fasády.

Ďalším typom náteru je silikónový náter. Tento typ náteru je vodo-odpudivý a odolný proti mnohým druhom nečistôt. Silikónové nátery sú tiež vhodné na použitie na betónových a tehlových povrchoch a majú vysokú trvanlivosť.

Ak hľadáte náter na drevené fasády, je vhodným typom náteru lazúrový náter. Tento typ náteru zvýrazňuje kresbu dreva a poskytuje ochranu proti poveternostným podmienkam a hmyzu. Lazúrové nátery sú tiež vhodné na použitie na drevených terasách a ploty.

Famus – odborník na fasády

Pri umývaní a natieraní fasád je dôležité mať na pamäti, že každý typ fasády a každý typ nečistôt si vyžaduje špeciálny prístup. Preto je dobré nechať prácu na odborníkoch.

Famus je spoločnosť, ktorá sa zaoberá umývaním a náterom fasád. Svoje služby ponúkame na Slovensku. Sme odborníci na fasády a používame moderné technológie a materiály, ktoré zabezpečujú kvalitné a trvanlivé výsledky.

Okrem umývania a náterov fasád ponúkame aj iné služby. Tieto služby zahŕňajú čistenie strešných krytín, termoizoláciu, izoláciu strešných plôch a ďalšie.

Záver

Pravidelné umývanie a nátery fasád sú kľúčovým prvkom udržiavania estetiky a trvanlivosti budov. Existuje mnoho typov náterov a techník umývania, ktoré sú vhodné pre rôzne typy fasád. Zverte sa našim odborníkom na www.famus.sk, ktorí Vám pomôžu s výberom a samotným aplikovaním náteru, či umytím fasády.

English Magyar